Live

WFDF 2018 World Ultimate Club Championships Streaming schedule

Saturday, July 14th

Round Match-up Time (EDT) Watch
Pool E - Mixed GRUT (NED) vs Wild Card (USA) 17:00

WFDF YouTube

WFDF Facebook

Sunday, July 15th

Round Match-up Time (EDT) Watch
Pool C - Mixed Pie Wagon (AUS) vs UCT Flying Tigers (RSA) 09:00 Olympic Channel
Pool C - Mixed BOOM! (KOR) vs Kisumu Frisbee Club (KEN) 09:00 WFDF YouTube
Pool A - Men's Revolver (USA) vs Mooncatchers (BEL) 09:00 Fanseat
Pool B - Women's YAKA (FRA) vs Brilliance (RUS) 11:00 Olympic Channel
Pool B - Men's OTSO (FIN) vs Relámpagos (DOM) 11:00 WFDF YouTube
Pool H - Women's UNO (JPN) vs Mainzelmädchen (GER) 11:00 Ultiworld
Pool E - Mixed GRUT (NED) vs Reading Ultimate (GBR) 11:00 Fanseat
Pool B - Men's Chevron Action Flash (GBR) vs PELT Ultimate (IRL) 13:00 Olympic Channel
Pool B - Women's Fusion (CAN) vs Bamboo (COL) 13:00 WFDF YouTube
Pool C - Women's Helsinki Ultimate (FIN) vs ZUF (SUI) 13:00 Fanseat
Pool D - Men's Colony (AUS) vs TCHAC (FRA) 15:00 Olympic Channel
Pool D - Women's Ozone (USA) vs CUSB SHOUT (ITA) 15:00 WFDF YouTube
Pool F - Women's HUCK (JPN) vs Traffic (CAN) 15:00 Ultiworld
Pool E - Men's Clapham Ultimate (GBR) vs CUSB (ITA) 15:00 Fanseat
Pool A - Men's Euforia (COL) vs Fenix Ultimate (MEX) 17:00 WFDF YouTube
Pool D - Men's Freezzz Beezzz (BEL) vs Freespeed (SUI) 17:00 Olympic Channel
Pool E - Men's Comunidad El Oso (COL) vs Sokol (RUS) 17:00 Ultiworld
Pool D - Women's Mantis (AUT) vs Rampage (SGP) 17:00 Fanseat

Monday, July 16th

Round Match-up Time (EDT) Watch
Pool G - Mixed Friskee (AUS) vs Hässliche Erdferkel (GER) 09:00 WFDF YouTube
Pool E - Women's Revolution (COL) vs MUD (JPN) 09:00 Olympic Channel
Pool G - Mixed Panthers Bern (SUI) vs Disctèrics (ESP) 09:00 Fanseat
Pool D - Mixed Hong Kong NEON (HKG) vs Argentina Ultimate Club (ARG) 11:00 WFDF YouTube
Pool D - Mixed Shinshu Loose (JPN) vs Mulatto Pilipinas (PHI) 11:00 Olympic Channel
Pool D - Mixed Anchor (CAN) vs Marvellous DC (NZL) 11:00 Ultiworld
Pool D - Men's TCHAC (FRA) vs thebigEZ (AUT) 11:00 Fanseat
Pool B - Mixed Black Eagles (GBR) vs Stall7 (IND) 13:00 Olympic Channel
Pool F - Mixed Crash (CAN) vs Freakshow Singapore (SGP) 13:00 WFDF YouTube
Pool C - Mixed Kisumu Frisbee Club (KEN) vs UCT Flying Tigers (RSA) 13:00 Ultiworld
Pool C - Men's Ring of Fire (USA) vs Family Ultimate (GER) 13:00 Fanseat
Pool E - Women's Atletico (FIN) vs MUD (JPN) 15:00 Olympic Channel
Pool E - Men's CUSB (ITA) vs Comunidad El Oso (COL) 15:00 WFDF YouTube
Pool H - Men's Flying Angels Bern (SUI) vs Juggernaut (AUS) 15:00 Ultiworld
Pool H - Women's UNO (JPN) vs Troubles (POL) 15:00 Fanseat
Pool F - Men's Heat Haze (JPN) vs Warao Ultimate Club (VEN) 17:00 Olympic Channel
Pool A - Women's Seagulls (Hamburg) (GER) vs Malafama (MEX) 17:00 WFDF YouTube
Pool C - Women's KFUM Örebro Frisbee W (SWE) vs ZUF (SUI) 17:00 Fanseat

Tuesday, July 17th

Round Match-up Time (EDT) Watch
Pool N - Women's FABulous (SUI) vs Seagulls (GER) 09:00 Fanseat
Pool M - Women's YAKA (FRA) vs Mainzelmädchen (GER) 09:00 Olympic Channel
Pool J - Women's Boston Brute Squad (USA) vs UNO (JPN) 11:00 Ultiworld
Pool P - Women's Atletico (FIN) vs Helsinki Ultimate (FIN) 11:00 Fanseat
Pool J - Women's 6ixers (CAN) vs Brilliance (RUS) 11:00 Olympic Channel
Pool I - Men's Bad Skid (GER) vs Euforia (COL) 11:00 WFDF YouTube
Pool K - Men's Ring of Fire (USA) vs Clapham Ultimate (GBR) 13:00 Ultiworld
Pool H - Mixed Slow White (USA) vs SMOG (GBR) 13:00 Fanseat
Pool H - Mixed Mubidisk (ESP) vs Black Sheep (NZL) 13:00 Olympic Channel
Pool I - Men's Revolver (USA) vs Bad Skid (GER) 15:00 Fanseat
Pool I - Women's Fury (USA) vs Seattle Riot (USA) 15:00 Olympic Channel
Pool J - Men's Doublewide (USA) vs General Strike (CAN) 15:00 WFDF YouTube
Mixed Cross Over Game (4 vs 5) 15:00 Ultiworld
Pool K - Men's Ring of Fire (USA) vs CUSB (ITA) 17:00 Fanseat
Pool K - Women's Molly Brown Ultimate (USA) vs Revolution (COL) 17:00 Olympic Channel
Pool L - Men's Colony (AUS) vs GOAT (CAN) 17:00 WFDF YouTube

Wednesday, July 18th

Round Match-up Time (EDT) Watch
Women's Cross Over (Play In) Game 09:00 Olympic Channel
Men's Cross Over (Play In) Game 09:00 WFDF YouTube
Mixed Round of 32 11:00 Olympic Channel
Mixed Round of 32 11:00 WFDF YouTube
Men's Round of 16 13:00 Olympic Channel
Women's Round of 16 13:00 WFDF YouTube
Men's Round of 16 15:00 Olympic Channel
Women's Round of 16 15:00 WFDF YouTube
Mixed Round of 16 17:00 Olympic Channel
Mixed Round of 16 17:00 WFDF YouTube

Thursday, July 19th

Round Match-up Time (EDT) Watch
Women's Quarterfinal 09:00 TBD
Men's Quarterfinal 09:00 TBD
Women's Quarterfinal 11:00 TBD
Men's Quarterfinal 11:00 TBD
Mixed Quarterfinal 13:00 TBD
Mixed Quarterfinal 13:00 TBD
Women's 5th Place Semifinal 15:00 TBD
Men's 5th Place Semifinal 15:00 TBD
Mixed 5th Place Semifinal 17:00 TBD
Mixed 5th Place Semifinal 17:00 TBD

Friday, July 20th

Round Match-up Time (EDT) Watch
Men's Semifinal 09:00 TBD
Men's Semifinal 09:00 TBD
Women's Semifinal 11:00 TBD
Women's Semifinal 11:00 TBD
Mixed Semifinal 13:00 TBD
Mixed Semifinal 13:00 TBD

Saturday, July 21st

Round Match-up Time (EDT) Watch
Men's Final - Gold Medal Match 10:00 TBD
Women's Final - Gold Medal Match 12:30 TBD
Mixed Final - Gold Medal Match 15:00 TBD